Skip to main content

Opravuje se Sítná, Korea bude konečně napojena na kruhák a vedle vyroste Lidl. Rekonstrukce zimáku bude mít zpoždění a bylo Kazmovo auto opravdu zakopáno na Kladně osm měsíců? To je ve zkratce červen na Kladně.

Další článek
Co Kladno čeká a (ne)mine

Aby vám nic neuniklo

Souhrn nejdůležitějších informací z Kladna každý měsíc do mailu.

  Přepis textu videa

  Město odstartovalo původní plán revitalizace Sítné, kterou jsme přehodnotili v roce 2019 poté, co se většina obyvatel z bloku domů v Ostravské postavila proti.

  V minulém roce jsme navýšili kapacitu parkoviště u kulturáku, kde vzniklo 36 parkovacích míst a stromořadí, podobný počet parkovacích míst má vzniknout při revitalizaci vzniknout tady.

  Naše plány na výsadbu desítek stromů jsou určitě v některém magistrátním šuplíku a minimálně pro druhou část Sítné budou aktuální i poté co proběhne revitalizace tady. Na tomhle příkladu je vidět, že pokud se hledá, dají se v sídlištích najít jak plochy pro výsadbu zeleně, tak nová parkovací místa.

  Pokračuje projekt napojení okružní křižovatky na Koreu a vypadá to, že bude dodržen i plánovaný termín realizace v létě tohoto roku.  Jen dotažení projektu, majetkové záležitosti pozemků zabrala více než dva roky a tím posledním, co ve stavbě bránilo, bylo povolení od správy hmotných rezerv, která občas využívá vlečku v těchto místech. Povolení se se odboru dopravy podařilo vyjednat v minulém roce. Pokud půjde vše podle plánu, na podzim bude Korea napojená.

  Nyní to vypadá, že kousek odtud potom vyroste nová prodejna Lidlu. Osobně jsem plány neviděl, ale pozemky Lidl koupil na konci minulého roku. Pro dopravu je to plus, lidé ze Švermova nebudou muset na nákupy do centra. Tahle zpráva asi nepotěší těch pár zbývajících obchodů na náměstí.

  A jak pokračuje ta největší investice? Rekonstrukce zimáku je zpožděná, po odstranění střechy se přišlo na to, že obvodová konstrukce se hlavně v horní části drolí a musí být znovu vyztužena. Nově se tedy počítá s tím, že bude hotovo do konce roku. Nová konstrukce je složená vedle zimáku. Hlavní problém je zajistit ohromný jeřáb který se mezitím přesunul někam do Vídně a v nabitém programu v podstatě nemá čas.

  Na posledním zastupitelstvu se hlasovalo o refinancování městského úvěru. Díky tomu se v následujících několika letech odloží splátky a městu zůstane několik desítek milionů navíc. Navrhl jsem za ODS aby tyto finance byly využity pro opravy silnic a navýšení parkovacích kapacit. Podle mě je tohle to, co Kladno potřebuje. Slušné silnice a dostupné parkování.

  Pokud vás zajímají detaily o novém úvěru pro Kladno, důležitých investicích, které nás čekají mrkněte na stránky: Tam se také můžete přihlásit k odběru novinek do mailu, aby vám nic neuniklo.

  Takže to je pro dnešek vše.

  Přeji hezké prázdniny, bez tornád, virů a dalších katastrof. Mějte se fajn.

  Jo a skoro bych zapomněl.

  Otázka na závěr. Jak dlouho bylo doopravdy na Kladně zakopané auto s milionem v kufru?

  — Kazma 8 měsíců —

  Takhle to tam vypadalo v únoru. Takhle v květnu.

  Prostě jak říká klasik. Nesmíte věřit všemu co vidíte na internetu.