Skip to main content

Aby vám nic neuniklo

Souhrn nejdůležitějších informací z Kladna každý měsíc do mailu.

  V prosinci proběhlo zastupitelstvo, na kterém byl oficiálně posvěcen záměr ohromné výstavby na více než 240 tisících čtverečních metrech.

  O průmyslovém parku s názvem City Park, který se plánuje v brownfieldu bývalé Poldi, informuji od roku 2020. A jsem rád, že se bod oživení Poldi, se kterým šli do voleb, posouvá do další fáze.

  Díky tomuto projektu se přemění 240 tisíc metrů čtverečních bývalé Poldovky na nové provozy, které nabídnou práci pro více než dva tisíce lidí. I když jde soukromou investicí, bez další koordinace s městem bude vznikat jen těžko.

  City park – Poldi Kladno

  City Parkem totiž rozvoj Poldovky a okolí nekončí. Krom něj vyroste naproti teplárně Logport. Menší areál zaměřený na logistiku pro e-shopy. Byla také zveřejněna studie Poldi Sever, která ukazuje, jak by v budoucnu měla proběhnout přeměna území mezi Švermovem a Dubím. Tato výstavba ovlivní život jak na Korei, tak v části Dubí.

  Je škoda, že se o tom lidé bydlící v okolí dozvídají až teď od opozičního zastupitele, a tedy i bez toho, aby s nimi záměr někdo z vedení města komunikoval.

  Na projektech je vidět, že v následujících letech bude pro Kladno klíčové navýšení kapacity čističky, bez které tu nejde postavit téměř nic a napojení na dálnici. Bez toho bude doprava komplikovaná a provoz extrémně zatíží Dubí a Kročehlavy.

  Na silničním napojení pracujeme a je potřeba to dotáhnout co nejdřív.  Co se bohužel zaseklo, je napojení na železnici. Zhruba dva roky zpátky když už bylo jasné, že se podaří modernizace trati dotáhnout, jsem začali pracovat na možnosti která by v budoucnu počítala s tím, že trať neskončí na Ostrovci, ale povede až do Dubí.

  Přímé napojení na Prahu a letiště železnicí a spoj jezdící v taktu každých deset minut by tak nemělo jen Kladno, ale do budoucna by vznikla i zastávka pro Švermov a Dubí. Pro správu železnic smysl nedává, takže je na zástupcích města, aby je přesvědčili o tom, že má smysl, aby záměr pokračoval, protože v budoucnu se území bude dál rozvíjet.

  Budu rád, pokud mi dáte vědět do komentářů nebo mailem, co si o plánech na oživení Poldovky myslíte.