Skip to main content
ČlánkyVidea

Září 2020 – nové vedení města začalo úřadovat

By 8. 10. 202012 července, 2021No Comments
Přepis textu:

Tak nám začalo úřadovat nové vedení města. Prvním bodem, který půjde na stůl je povolení heren.  Podle vyhlášky, kterou jsme schválili v roce 2018 postupně herny z Kladna mizely. V příštím roce měly zmizet i ty zbývající. Tak z toho už nic nebude.

Stížnosti na provoz heren jsme řešili na mnoha místech zejména u hlavní třídy a v Kročehlavech. Prostě podniky, kde se hrajou bedny, mnohdy přitahují lidi, které pod okny lidé nechtějí. Nové vedení města je jiného názoru.

Takže shrnutí bodu 1. Herny budou a bude jich hodně.

Co naopak nebude, je participativní rozpočet, tedy možnost, aby lidé navrhovali, co a kde město bude realizovat. Podle nového vedení, tedy podle Volby pro Kladno, KSČM a dvou přeběhlíků, je zapojení veřejnosti do rozhodování levicové, a tak po dvou ročnících končí.

Stejně tak končí setkání s občany. Tedy další možnost, aby Kladeňáci ovlivnili přípravu městských projektů nebo se zástupci města probrali problémy které je trápí. Za necelé dva roky se díky tomu podařilo vyřešit více než tisíc drobných oprav a zapojit lidi do plánování velkých investic, které mohou ovlivnit jejich okolí.

Nově se budou zástupci radnice s občany debatovat, až když bude hotovo.

Pan primátor uvedl, že není zastáncem debaty o imaginárních slibech. Načež slíbil, že bude autobusové nádraží pokračovat podle starého projektu. Vznikne tedy ohromný terminál a administrativní budova za půl miliardy. Bude předlážděna hlavní třída za 250 milionů, přičemž bude znemožněno parkování a průjezd u kina Sokol i u hlavní pošty.

Postaví saunový svět, místo fotbalové hřiště Novo Kladno dva bazény a vzniknou kryté tenisové kurty na SK. To vše do dvou let.

Problémem je, že takový slib nejde splnit. I v případě, že by zastavili všechny investice do silnic, parkovišť, škol, školek nebude na imaginární sliby dost peněz.

Ve finále to dopadne tak, že město bude samá herna, silnice samá díra ale budeme budovat obří betonový pomník v podobě dopravního terminálu na místě kde není a do budoucna už vůbec nebude potřeba.

My chtěli menší terminál se záchytným parkovištěm a investice rozprostřít po městě, aby se postupně opravovala každá čtvrť a vše etapizovat. Z toho ale nejspíš nebude nic.

Naštěstí ne vše nové vedení zastavuje.

Projekt na rekonstrukci střechy zimního stadionu se měnit nebude. Stavba tak jak jsme ji připravili tedy pokračuje.

Shodu máme na nové podobě Sítenského mostu. I když nové vedení města uvažovalo nad zúžením mostu na dva pruhy, nám se podařilo uhájit původní návrh architekta Pleskota. Setkání, na kterém architekt Pleskot návrh představit veřejnosti je zrušené.

Most se původně měl začít přestavovat v roce 2022 protože statik na něm povolil provoz do roku 2023. Nový primátor chce z neznámého důvodu rekonstrukci posunout na rok 2024.

Toť vše.  Mějte se krásně a příště neshledanou u projektů které se právě dokončují.