Skip to main content
Články

Volba pro Kladno spolu s KSČM zrušila stavební uzávěru na ubytovny v rizikových lokalitách na Kladně

By 11. 11. 202012 července, 2021No Comments

Mám špatnou zprávu pro obyvatele bydlících v místech, kde hrozí vznik ubytovny. Volba pro Kladno spolu s KSČM zrušila stavební uzávěru na ubytovny v rizikových lokalitách.

Prošli jsme celé město diskutovali s místními a vytipovali několik objektů které byly rizikové. Rozdělov, Dubí, Švermov a centrum města. V těchto místech se nacházely objekty jako například ubytovna Vorlíček, u kterých bylo riziko, že v nich vznikne ubytovna.

Kladno Dubí

Ve vytipovaných lokalitách jsme prosadili stavební uzávěru, díky které nebylo možné provoz ubytovny povolit. Počet vyplácených doplatků na bydlení klesl za dva roky na polovinu oproti roku 2018. Bývalí provozovatelé ubytoven u mě byli lobovat několikrát, ne vždy to byl příjemný rozhovor, nicméně vždy odešli s nepořízenou.

Rada města vedená primátorem Volfem, složená ze zástupců Volby pro Kladno, KSČM a dvou zastupitelů zvolených za ANO, toto opatření zrušila v pondělí 9.11.2020.

Proti ubytovnám jsme bojovali všemi možnými prostředky. Z těch nejviditelnějších skončila ubytovna u Americké, ubytovna Vorlíček nebyla nikdy povolena a skončilo několik menších.  Výhledově měl být ukončen provoz u ulice Generála Klapálka, u Tesca, ve dvou objektech v Dubí a ve Švermově.

Bude to jedno z témat, které chceme řešit na zastupitelstvu. Opravdu nemyslím, že to musí být odezdi ke zdi, a věřím že nakonec najdeme řešení které bude ku prospěchu lidem kteří tady žijí. Zatím to vpadá, že zástupci stávající koalice vedené primátorem Volfem sice tvrdí, jak bojují proti nepřizpůsobivým, ale když dojde na hlasování, dávají jim zelenou.