Skip to main content
ČlánkyVidea

Už koluje fáma…

By 10. 6. 202012 července, 2021No Comments

Už koluje fáma, že most bude užší…. Jak to tedy s mostem doopravdy bude? 

Pan Šváb zastupující zájmy Volby pro Kladno dříve v ANO nyní v Trikolóře napsal: 

„Stávající čtyřpruhová páteřní komunikace Kladna, po které v pracovní den projede až patnáct tisíc vozidel, se má dle zadání změnit na dvoupruhovou komunikaci.“

Informaci nekriticky sdílely noviny Vaše Kladno.  Informace je pro čtenáře zajímavá, její jediný problém je, že není pravdivá. Jsou dvě možnosti, jak se taková informace mohla dostat ven. Jednou je, že ji někdo zveřejnil záměrně. Druhou variantou je, že si pan Šváb udělal názor na základě první části věty, ale už ji nedočetl celou.

Jak to bude s mostem bude doopravdy?  : „Dopravní systém mostu by měl respektovat stávající dopravní systém, tedy 2 jízdní pruhy… a teď pozor…. v každém směru. Bude zachován i oboustranný chodník.“ Obavy zástupce hnutí Trikolóra, že by nový most dopravně nestačil, nejsou na místě. Dva pruhy v každém směru to znamená 4 jízdní pruhy. 

Jak jsem v jednom z minulých videí uvedl, před podpisem smlouvy s Josefem Pleskotem jsem rozeslal všem zastupitelům včetně opozice zadání projektu k připomínkování. Informace najdete i na webu města. Bylo to na Kladno průkopnické gesto. 

Zeptat se opozice na názor, kdo to kdy viděl …  i přesto, že z opozičních zastupitelů neodpověděl nikdo, předpokládám, že kritice se stejně nevyhneme, ale je to zajímavý experiment. Opozice měla poprvé na Kladně možnost ovlivnit zadání velkého investičního projektu. 

Zpátky k fake news. V dnešní době je prostor plný informací a lidé nemají čas si je ověřovat. I apríl se může změnit v „zaručenou“ informaci…  tak k těm největším nesmyslům které se po městě šíří v poslední době.  Vezmeme to rychle. 

  • Kročehlavský Pivovar se nemění na obchodní centrum
  • Sítenské údolí ani podjezd u 8 základní školy se nebude zasypávat
  • Na Růžovém poli věznice nevyroste
  • V Bažantnici není krokodýl