Skip to main content

Jak dopadla anketa ohledně Lapáku? Jak se změní Libušínské jezírko a co bude místo ubytovny v Americké? To je ve zkratce únor na Kladně.

Aby vám nic neuniklo

Souhrn nejdůležitějších informací z Kladna každý měsíc do mailu.

  Výsledky ankety ohledně výkupu a využití Lapáku

  V anketě ohledně využití Lapáku přišlo více jak 250 odpovědí. 55 % se vyjádřilo pro koupi. 31 % pro dohodu s novým majitelem, 13 % nemyslí že je dobré, aby do celé věci město zasahovalo.

  Z návrhů využití jednoznačně vyhrál domov s pečovatelskou službou se 40 %, druhá skončila restaurace s 16 %. Aukce, která měla být 22. března je zrušená a město s pokusí jednat o koupi přímo.

  Dobrá zpráva je že Zeď legend bude a město se pokusí Lapák koupit

  Jen jednání kolem toho je trošku bizardní. Poté co jsem tyto projekty představil, lidé z uskupení Volba pro Kladno napsali, že to jsou jejich projekty, akorát o nich nikomu neřekli.

  Celkově je fajn, že chceme to samé. Akorát každý to komunikuje po svém.

  Konec ubytovny v Americké

  Když jsem v roce 2019 oznamoval uzavření ubytovny v Americké, hodně lidí psalo, že neuvěří, dokud to neuvidí. Takže hotovo.

  Na tomto místě vznikne normální bytový dům a vedle okružní křižovatka. Město zrušení ubytovny nestálo ani korunu stačilo jednat s investorem.

  Libušínské jezírko

  I když už nejsme na katastru Kladna je Libušínské jezírko oblíbeným místem na výlety, a je to takové neoficiální zázemí Kladenských otužilců. V únoru tu dokonce jeden z nich zaplaval ledovou míli a jezírko se díky tomu prospalo do mezinárodních statistik. Proto je dobrá zpráva, že Libušín dokončil projekt na úpravy terénu, hráze a zeleně v okolí jezírka.

  Průzkum

  V průběhu února jsme si nechali zpracovat předvolební průzkum. Děkuji všem za odpovědi. Celkově šlo o největší předvolební průzkum, co tady kdo za poslední dobu dělal. Výsledky zatím nemůžu zveřejnit. Co zveřejnit můžu je že 69% obyvatel Kladna by chtělo vyměnit politiky ve vedení města. Pouze 15 % je spokojeno a 16 % neví.  Větší část výsledků snad budu moct zveřejnit příští měsíc.

  To je pro dnešek vše. Mějte se fajn, přeji hezký den a jako vždy.