Skip to main content
Články

TEPO předání

By 25. 9. 202012 července, 2021No Comments

Minulý týden mě městská rada odvolala z pozice jednatele městského podniku TEPO. Podle plánu jsem ještě zajistil, aby ve čtvrtek nastartovala topná soustava.

24.9. TEPO bez problémů zatopilo. Cena tepla, kterou odběratelé zaplatí, zůstává stejná jako v minulém roce.

Aby byla zajištěna kontinuita, nový jednatel na mě má kontakt a pokud bude cokoliv potřebovat, může se na mě obrátit. Velice rád mu pomohu, bez nároku na honorář. Tím považuji svou práci pro městský podnik za ukončenou.

Co se podařilo?

Ve chvíli, kdy jsem do firmy přišel, byla v ní IT infrastruktura děravá jak ementál. Šikovný člověk s notebookem mohl ovládat nastavení tepelné soustavy ve městě. Ve firmě byl archaický účetní systém, zakázky nebyly soutěženy a smlouvy nebyly zveřejňovány.

To vše je minulostí. Firma postupně přechází na standartní účetní systém, většina starých smluv vypovězena, část je přesoutěžena, další soutěže se připravují a vše se zveřejňuje.

Z těch největších oprav se podařilo se dokončit výměnu IT infrastruktury, části hlavního přivaděče, obnovit více než pětadvacet let staré kotle na radnici, zrekonstruovat vedení v Hřebečské ulici anebo například snížit tepelné ztráty na vedení.

Zadávání veřejných zakázek, kdy předchozí vedení bez jakékoliv soutěže zadalo zakázky v objemu kolem čtvrt miliardy, je předmětem šetření ÚOHS a kriminální policie.

Tím nejdůležitějším, co běží je Jednací řízení o budoucí ceně tepla. Nyní již bývalá rada města nabídku Teplárny Kladno ze srpna 2020 neakceptovala, mě jako jednatele pověřila dalším jednáním, které bylo přerušeno odvoláním.

Mým cílem bylo snížení ceny tepla pro Kladeňáky na další roky. S týmem, který pro to byl sestaven, bychom k tomuto výsledku nakonec dospěli.

Děkuji všem za spolupráci. Nyní je na novém jednateli, aby rozběhnuté projekty dokončil. Přeji mu hodně sil.