Skip to main content
Články

TEPO Kladno

By 3. 12. 201912 července, 2021No Comments

Od 1. prosince jsem jednatelem městské společnosti TEPO která zajišťuje dodávky tepla a teplé vody ve městě. 

Mojí úlohou je řízení strategického rozvoje firmy. Na denní bázi bude firmu řídit ředitel. Jako radní dělám práci jednatele zdarma, tudíž pro město náklad nula, pro mě víc práce, což mi nevadí. 

Zákazníky podle mě nezajímá kdo má jakou funkci nebo politické tahanice. 

Ve firmě je třeba nastavit kontrolní mechanismy tak aby nedocházelo k tomu co se dělo v minulém volebním období, kdy firma byla systematicky likvidována. Několikanásobně předražené nákupy, nonstop porušování zákona o zadávání veřejných zakázek, opakované proplácení stejných faktur atd… To je jen zlomek problémů na které ukázal audit na základě, kterého bylo podáno trestní oznámení. Že takové hospodaření exprimátor označuje za dobré, asi nikoho nepřekvapí.

Personálně se ve firmě nebude dít žádné zemětřesení. Bohužel po letech odchází několik lidí do důchodu, věkový průměr přes 55 let což je dlouhodobě neudržitelné. Bude tedy nutné hledat náhradu za odcházející zaměstnance, což v dnešní době není úplně jednoduché. 

Případný zisk firmy bude využit k podpoře mládeže v kladenských sportovních klubech.

Důležité je aby TEPO zajišťovalo spolehlivé dodávky tepla. Proto je třeba modernizovat infrastrukturu. V příštím roce budeme opravovat hlavní přivaděč od Teplárny Kladno. No a to nejdůležitější nakonec. Cílem je zachovat ceny pro koncové zákazníky na stávající úrovni. Konec hlášení.