Skip to main content
Články

Sport na Kladně. Krátké shrnutí roku 2019 a plány na tento rok…

By 23. 1. 202012 července, 2021No Comments
SK Kladno
Areál SK Kladno

Po letech, kdy vzduchem létaly jen sliby jsme se rozhodli udělat klíčový krok ke stabilizaci předluženého klubu SK Kladno. Za 35 milionů jsme vykoupili areál SK do majetku města. Záchrana přišla doslova za pět minut dvanáct. Klub díky tomu mohl splatit své závazky. Pokud by město nezasáhlo, skončil by klub s tradicí od roku 1903 v insolvenci. Já doufám, že se podaří vztahy v dlouhodobě rozhádaném klubu urovnat. 

Krom nákupu SK Kladno byly minulém roce postaveny nové vnitřní a venkovní tobogány, pumptracková dráha na Sítné nebo vznikly například populární hry na chodník což je drobnost která ale potěší. Nakonec nesmí zapadnout podpora 15 miliony TK Kladno díky které na Kladně v místech kde bývala Kablovka vzniká špičkový tenisový areál.

Důležité je, že v celkovém součtu byly investice do sportu za rok 2019 vyšší než za celé předchozí volební období. 

V tomto roce dá Kladno na podporu sportu o dvacet milionů více než v minulých letech. Peníze půjdou zejména na nutné investice do sportovišť. Druhou podstatnou položkou je navýšení podpory sportovním klubům.

Díky tomu, že byl po letech rozpočet schválen v řádném termínu tak jak se to dělá v jiných městech a ne provizorní, tak jak se to dělalo dříve, kluby žádající o dotaci z rozpočtu (nad 500 tis) vědí hned od začátku roku kolik dostanou. Žádosti pod 500 tis potom může sportovní komise začít vyřizovat ihned. Dříve kluby nevěděly, zda peníze dostanou mnohdy až do května nebo června a nemohli dlouhodobě plánovat. To se nyní mění. 

V roce 2020 dostane SK 4 mil na mládež a 0,5 milionu na tým mužů. Fotbal se tedy opět řadí mezi městem nejvíce podporované sporty. 

Mezi TOP 5 patří na Kladně tradiční hokej (8 mil.) který je po letech opět extraligový, atletika (4, 8 mil.), volejbal (3,4 mil.), floorbal (3,3 mil) a fotbal (4,5 mil). Celkově jde na podporu sportu na Kladně z městského rozpočtu více než 155 milionů. Tedy téměř 10 % z celkových výdajů města. Pro lepší přehlednost jsme vytvořili v rozpočtu samostatnou kapitolu sport. V porovnání s jinými městy, tak patří Kladno v podpoře sportu ke špičce, a to nejen v republice. 

V tomto roce budou nové trampolíny na Sletišti a přidá se závlaha. Bude se měnit chlazení na zimáku, FK Kladno dostane nádrže na vodu. V akvaparku bude nový nerezový masážní bazén, nové šatny pro hokejovou mládež jsou hotové a běží soutěž na dodavatele zázemí pro baseballisty Miners. Vzniká přírodní pumptrack pro cyklisty u Červeného buku a propojení ulice sportovců ke Zvonečku. Připravujeme vypsání výběrového řízení na rekonstrukci střechy a pláště zimního stadionu, která proběhne v roce 2021… 

Rozpočet kapitoly sport pro rok 2020