Skip to main content

Na webu města je možné aktuálně najít několik nových studií které ukazují, jak budou v budoucnu vypadat některé z rozvojových lokalit. Pojďme se teď na vše podívat. U prvních čtyř jsem byl v podstatě od začátku, nakonec doznaly jen drobných změn a myslím, že pro dané území budou přínosem. Zbývající dvě byly dokončeny až následně. Všechny najdete v článku včetně odkazů na web města.

Mapa lokalit

U Stadionu

První a podle mého názoru nejzdařilejší, je návrh investora na výstavbu na místě bývalé pily u stadionu.

Tam jsme se dohodli, že zároveň s výstavbou dojde k otevření další cesty do Sítenského údolí. Jelikož není možné smysluplně parkovat na povrchu, celé parkování se odehraje pod zemí a v prostoru domů tak nebude jediné auto.

Celé území bude sníženo o jedno patro a nad ním vyroste několik moderních bytových domů. Samozřejmostí jsou zelené střechy. Prostě celkově to vypadá na kvalitní bydlení. Prostě cílem je, aby se tady Kladeňákům dobře žilo ne aby Kladno byla noclehárna pro lidi pracující v Praze.

Za Oázou

Další výstavba by měla vyrůst za Oázou. Opět zelené střechy a většina parkování pod zemí. Nová výstavba zajistí z té stávající na blízký les a s investorem jsme dohodli, že tu vyroste opravdu velkorysé hřiště, které v této části Kročehlav chybí.

Pražská

Třetí lokalitou je Pražská. Na tomto místě měl původně vzniknout další supermarket. Nakonec se ale podařilo investora přesvědčit, že pro všechny strany bude výhodněji tady umístit bydlení a vzhledem k tomu, že investoři mají zkušenost s pečovatelskými službami. Dohodli jsme se, že jednou ze staveb bude dům s pečovatelskou službou pro seniory.

Na stole byly podle mého i lepší varianty rozmístění bytovek, stávající vedení nakonec vybralo ty, které jsou pro investora nejvýhodnější. Osobně si myslím, že Kladno má na víc a zvlášť v takových lokalitách je možné požadovat vyšší standardy.

Engerth

Čtvrtou lokalitou je výstavba na odbagrované haldě tady Na Vyhaslém. Ta má proběhnout v několika etapách. Za mě zdařilý návrh kazí barevné provedení, které působí, že to někdo kreslil v Minecraftu tak doufejme, že finální projekt bude trochu uhlazenější.

Zároveň s výstavbou má dojít k odstranění horkovodu a převodu pozemků za ním na město. Tím se zpřístupní celý prostor, kde má vniknout přírodní park, hřiště a malý amfiteátr.

U Stodol

(bývalý skatepark)

Pátou rozvojovou lokalitou je bývalý skatepark. Celkově ta studie působí, že to někdo šil horkou jehlou a asi bych ji vnímal líp pokud bych nevěděl, že na stole byly i varianty alespoň z mého pohledu podstatně povedenější.

Důležité je, že se díky tomu konečně podaří napojit na bývalou vlečku. Z ulice Milady Horákové díky tomu bude příjemná cesta až do Sítenského údolí. Tady na Panské louce potom mělo vzniknout přírodní dětské hřiště.  Já jsem opravdu zvědavý, jak bude vypadat finální projekt.

Obalovna

Poslední zveřejněnou studií je Rozdělovská Obalovna.  Umístit vedle lesa do zástavby rodinných domů sídliště, mi nepřijde šťastné. Pokud pominu zpracování studie, tak je evidentní, že tu budou problémy s dopravním napojením. Ostatně kvalitu návrhu posuďte sami.

Aby vám nic neuniklo

Souhrn nejdůležitějších informací z Kladna každý měsíc do mailu.