Skip to main content

Po půl roce plánování, setkávání a sbírání podnětů jsme v úterý představili finální výsledek studie pro přeměnu sídliště Rozdělov Sever. Kompletní revitalizace sídliště bude probíhat v několika etapách. Celkově by v sídlišti mělo být více zeleně, sportovišť, parkovacích míst a zlepší se přístup do lesa.

První verzi, kterou jsme pracovně nazvali nudnou, jsme nechali kompletně překopat. Chtěli jsme, aby nešlo jen o utilitární přestavbu a navýšení parkovacích míst ale aby sídliště a jeho vnitrobloky díky revitalizaci získaly jedinečný charakter. Architekti poté přišli s návrhem jedné menší a jedné větší dráhy pro inline, dětská kola a doslova z ničeho se podařilo vykouzlit další parkovací místa bez toho, aniž by bylo zasahováno do vnitrobloků. Celkově by díky kompletní revitalizaci mělo dojít k navýšení počtu parkovacích míst z 747 na 877.

Tímto děkuji architektům z ateliéru Monom za trpělivost, a hlavně obyvatelům sídliště kteří se do přípravy revitalizace v minulých měsících zapojili za podněty a konstruktivní debatu.

Co se bude dít teď? Nákup pozemku, díky kterému bude možné postavit propojku ze sídliště do blízkého lesa jde ve středu do zastupitelstva.

Na vizualizace celkový návrh se prosím dívejte s nadhledem Jde o studii ne projekt, který by řešil jednotlivé detaily, ty budou řešeny a v další fázi samozřejmě s obyvateli kterých se budou jednotlivé etapy týkat. Jako první bude připravena projektová dokumentace pro ulici Mládežnická a její okolí. Přestavba Mládežnické by potom měla proběhnout v příštím roce.