Skip to main content
Články

Revitalizace Bajkal

By 10. 8. 202012 července, 2021No Comments

Máme hotový návrh nové podoby veřejných prostor v okolí Bajkalu.

Jedná se o další díl z celkové koncepce pro revitalizaci kladenských sídlišť kterou připravujeme. Ta zajistí jednotný charakter území do budoucna. Hlavními tématy jsou kultivace veřejného prostoru, optimalizace dopravy a parkování, rekonstrukce povrchů a krajinářské úpravy.

Do oprav veřejných prostor v posledních dvou letech jdou rekordní prostředky. Byly opraveny povrchy a okolí ulic Milady Horákové, gen. Klapálka a Dukelských hrdinů. Stavebně v tomto roce proběhla první část revitalizace okolí Holandské ulice, okolí Obránců Míru, Unhošťská a Vitry. Pracuje se ve Štechově.

Vzhledem k tomu, o jak rozsáhlé plochy se jedná, je zřejmé, že město nikdy nemělo a nebude mít prostředky na to, aby opravu financovalo samo. Studie jsou převážně připravovány s cílem použít je jako podklady při žádostech o dotace.

Dobrou zprávou je, že v tuto chvíli víme, že nové programové období bude zhusta podporovat obnovu veřejných prostor a my děláme vše proto, aby Kladno bylo připravené na jedničku. Z celkového balíku dotačních peněz chceme co možná největší díl.

Ten, kdo bude v době vyhlášení dotačních programů připravený, má šanci získat 70 % dotaci a my chceme být připraveni, jak po stránce projektové, tak po stránce finanční. Možnost kdy za každé tři koruny investované z městského rozpočtu, můžeme získat na obnovu sídlišť dalších 7 korun od státu, nesmíme propásnout. Během příštího programového období, máme díky tomu šanci koncepčně revitalizovat celá sídliště.

Na poslední mapě vidíte to, co normálně nevidíte 🙂 S uložením podzemních sítí, si zejména v sídlištích budovaných od konce 70 let nikdo moc hlavu nelámal. Dnes se staví jinak, snažíme se sítě vést pod chodníky které je možné rozebírat v případě, že je potřeba něco opravit. Na obrázku vidíte aktuální stav, který je jedním z hlavních limitů nových výsadeb v sídlištích.

Váš komentář