Skip to main content
Články

Propojení Panské louky a Sítenského údolí

By 25. 8. 201912 července, 2021No Comments

Kladno není New York, ale jeden centrální park máme ? Sítenské údolí. My chceme, aby bylo lépe přístupné a aby bylo možné projít k Panské louce u bývalého pivovaru. V minulém příspěvku jste viděli, kudy zhruba povede chystané propojení Sitenské údolí – zimák. Tady je něco z plánů na prodloužení údolí.

Napojení Sítenského údolí na Panskou louku už bylo záměrem mnohých. Záměr vždy skončil na tom, že město nevlastní všechny pozemky pod vlečkou. Vlečka postupně zarůstala a teď je neprostupná. Jen prolézt to tam aby si člověk udělal představu o tom území je spíš práce pro milovníky klíšťat. Rozhodně si tam člověk nepůjde zaběhat nebo na procházku s kočárkem. Jediný, komu bývalá vlečka slouží, je bezdomovec, který se tam usídlil.

Přes prázdniny vznikla studie, která ukazuje, že problém s prostupností je možné vyřešit. Dalším problémem byla voda vyvěrající od přilehlých garáží. Pokud to půjde, chceme z problému udělat příležitost a vodu vyvést na povrch do koryta podél nové cesty. Na Panské louce by díky tomu mohl vzniknout vodní prvek. Tak to je fáze 1 z projektu propojení Panská louka – údolí.

Fáze 2 je dětské hřiště. To město odstranilo v minulém roce na podnět občanů ze sídliště na Štěpánce. Teď zase někomu hřiště chybí. Na Panské louce je místa dost a pokud by se umístilo dozadu k bývalé vlečce, křik dětí by nikomu vadit neměl.

Tato dvě věci nejdou do šuplíku. Pokud vše půjde dobře, chceme stavět v příštím roce.

Fáze 3. Je napojení cesty dál na ulici Milady Horákové. Tam už nejsme na pozemcích města a bude to záležet na dohodě s majitelem.