Skip to main content
Články

Prodáme 27+4 v centru města

By 4. 8. 202012 července, 2021No Comments

Budova byla postavena ve 30. letech 20. století a ve druhé polovině 80. let byl dům navržen na památku jako kvalitní funkcionalistická budova. Pozdější vlastník zvýšil podlahovou plochu objektu 2x tak, že stávající kinosál citlivě proložil betonovými sloupy a nad kinem vytvořil rozsáhlé ubytovací kapacity bez nouzových východů.

  • Na své si v objektu přijdou milovníci architektury, dekadentního streetartu, holubího trusu a plísně.
  • Energetický štítek G, jinými slovy, barák je žumpa na peníze. Topit tam moc nejde, jelikož topení bylo odmontováno minulým majitelem před prodejem městu.
  • Sběr dešťové vody je řešen kyblíky a lavory.
  • Možné využití za současného stavu: natáčení hororu.

Tak a teď vážně. Kladenští Zelení myslí, že OKO někdo koupí za cenu, jakou zaplatil bývalý primátor a Kladno díky tomu přijde o „cenný“ majetek. Popravdě pokud by nyní někdo dal 36,5 milionu za to co vidíte na obrázcích, byli bychom rádi. S velkou pravděpodobností, se tak nestane.

Proč rada zveřejnila záměr prodeje?

Pokud nikdo bývalé kino OKO nekoupí, a my budeme mít oficiálně potvrzené že prodej není možný, zkusíme budovu zařadit na seznam brownfieldů. Následně můžeme žádat o dotaci na rekonstrukci brownfieldu neb jiná na takový objekt není. V tuto chvíli řešíme s ČKA možné využití a to, jak přistoupit k opravě zdevastované budovy. Zatím se jeví jako nejlepší možnost vyndat z objektu vloženou ubytovnu i nosné sloupy a vrátit vše do původního stavu s tím, že dole by byla restaurace/ kavárna a nějaký menší multifunkční sál. Pokud to nechceme dál bastlit, (a to nechceme) bavíme se o rekonstrukci odhadem 25-35 milionů.

Takže ještě jednou. Pokud by měl někdo zájem, prodáváme za kupní cenu 36,5 milionu, ani koruna navíc. Neváhejte! Nemovitosti za poslední roky šly nahoru. Tohle je kauf, na který v životě nezapomenete … v případě zájmu vyřídíme i hypo 🙂

Váš komentář