Skip to main content

Volby by měly být soubojem nápadů na to, jak zlepšit život v našem okolí. Ty komunální na Kladně nás čekají zanedlouho, takže vykopávám téma, které je myslím pro Kladeňáky důležité. Opravíme Lapák!

Aby vám nic neuniklo

Souhrn nejdůležitějších informací z Kladna každý měsíc do mailu.

  Lapák byl původně zotavovna, poté restaurace a hotel, nyní ruina. Bývalý majitel zemřel a dědické řízení v kombinaci s dluhy skončilo, tak jak skončilo. V březnu jde objekt do aukce a v zájmu všech je, aby se sem vrátil normální život.  Situaci kolem sleduji už několik let a nyní se konečně nabízí možnost, osud tohoto místa změnit k lepšímu.

  Já chci místo ruiny plovárnu, výletní restauraci a malý dům pro seniory.

  Objekt i pozemek jsou do aukce a jsou dvě možné varianty budoucího vývoje.

  Dražší. Objekt koupí město. Tam vidím minimálně dva háčky.

  1. Tím prvním je možnost, že to dopadne jako výkup kina Oko. To stávající vedení města koupilo s velkými plány v roce 2016, jenže plány zůstaly pouze na papíře a budova dál chátrá. To není moc povzbudivá vyhlídka.
  2. Tím druhým je fakt, že Kladno nemá zrovna peněz na rozhazování.

  V téhle variantě celkově nejde o to, zda město dokáže Lapák koupit. Za cizí peníze to dokáže každý. Ale jde o to, zda tuhle kupu problémů dostane po volbách na starosti někdo s tahem na bránu.

  Pak je tady druhá varianta.

  Město nebude do aukce zasahovat nebude křivit podnikatelské prostředí, ale dohodne se s novým majitelem na budoucí podobě tak, aby byla pro všechny optimální. Město může například upravit územní plán, aby vyhovoval všem, a to nebude stát desítky milionů jako koupě a oprava zchátralého objektu.

  Co bych si tady představoval já? Za mě by se město mělo pokusit objekt koupit. Ať tak nebo tak. V ideálním případě, bych tu rád plovárnu s celoročním provozem, výletní restauraci a pokud by byl zájem i menší dům s pečovatelskou službou což byl ostatně záměr původního majitele.

  Budu rád, pokud mi dáte vědět co so i situaci myslíte.

  Objekt i pozemek jsou do aukce mělo by město usilovat o koupi? Mělo by se pokusit dosáhnout dohody s novým majitelem nebo by do toho nemělo zasahovat vůbec. Výsledky hlasování předám vedení města a vás budu o dalším vývoji informovat a snažit se, aby tahle hrůza už konečně zmizela.

  Díky a přeji hezký den.