Skip to main content
Články

Odpovědi na dotazy redaktora Ladislava Pavlíka

By 11. 5. 202012 července, 2021No Comments

Přišly mi dotazy z čehosi, co se jmenuje Kladenský měsíc. Už pozoruhodná je osoba, která dotazy píše. Jde totiž o pana Pavlíka. Neúspěšného kandidáta Volby pro Kladno, bývalého zaměstnance magistrátu a společnosti TEPO. 

Popravdě moc se mi do odpovídat tomuhle médiu nechce. Když se člověk ponoří do hromady hnoje čistý nevyleze, ale doba je zlá a nejde to jinak. Pokud bych neodpověděl, dostanou tím šmejdi volné pole působnosti a možnost tohle město likvidovat dál. To si asi nikdo nepřeje…   

Předně bych chtěl vyjádřit radost nad tím, že pan Pavlík našel konečně zaměstnání. Co víc je to ve společnosti Improx která vydává stranický tisk Volby pro Kladno. Tedy Kamelot a nově i Kladenský měsíc. 

Pro nás dobré, že pan Pavlík časem zmíněnou firmu zlikviduje. Jen bych chtěl majitele Improxu pana Jizbu upozornit, že ve chvíli, kdy z radnice Pavlík odešel, přišlo Kladno i o přístupy na facebook a další věci mnohdy roky budované a tradičně předávané po volbách. S Pavlíkem prostě zmizelo vše, co nebylo přivázané. 

Jinak pokud to ještě někdo neví Kamelot není inzertní médium ale stranický tisk Volby pro Kladno. Jde tedy o propagaci strany, která stojí na třech pilířích. Podpora ubytoven, podpora heren a pomluvy. 

Z pohledu marketingu je to pro inzerenty zničující. Představte si, že prodáváte třeba hamburgery nebo květiny a dáte si vedle své reklamy hromadu hnoje. Pomůže vám to? Nebo naopak budete platit za svou likvidaci?  Nic jiného, než hromada hnoje texty v Kamelotu nejsou. Anonymní lži a pomluvy. Tolik úvodem, nyní k dotazům: 

TEPO se již nyní zřejmě začíná připravovat na následující topnou sezónu, jaké jsou vaše kroky k tomu, aby obyvatelé domácností platili co možná nejmenší cenu za teplo? 

Ladislav Pavlík – redaktor Kladenský měsíc

Předně bych chtěl upozornit možné čtenáře, že nečtou nezávislé noviny. Jedna se o stranický tisk Volby pro Kladno tedy lidi zastupujících zájmy majitelů heren a ubytoven. Nyní k otázkám, které mi za Kladenský měsíc zaslal neúspěšný kandidát Volby pro Kladno a bývalý zaměstnanec magistrátu a společnosti TEPO pan Ladislav Pavlík.  

Dodávky prací poprvé v historii firmy soutěží a snižuje se tím jejich cena, šetříme na administrativě. Jak jste si pane Pavlíku všiml, krom jiného byla zrušena pozice marketingového manažera, tedy vaše pozice. Pozice, za kterou jste si vyfakturoval z městské firmy více než 800 tisíc, přičemž vás tam nikdo neviděl. 

Samozřejmě jsme vyhodili i Miroslava Vacka, který tam podobné lupárny celé roky kryl. Celkově měníme strukturu firmy, nastavujeme mechanizmy fungování tak, aby například nešel nakupovat třikrát předražený materiál, jak se to dělo za vašeho působení ve firmě, nákupy zveřejňujeme v registru smluv, dodávky prací soutěžíme, prostě děláme vše pro to, aby se z TEPA stal podnik sloužící obyvatelům města. 

 —

Ve forenzním auditu, který v této společnosti prováděla na základě rozhodnutí rady města společnost BDO, byly shledány některé nedostatky. Mimo jiné se ve zprávě konstatuje, že pozice jednatele TEPa a současně člena dozorčí rady výhradního dodavatele tepla (nyní Teplárna Kladno, dříve Alpiq) je střetem zájmů. Vy sám zastáváte tyto funkce, tedy vaše fungování je v rozporu se závěry forenzního auditu. Proč jste stále na obou pozicích? Jak s tím hodláte naložit zejména nyní, když se připravuje tendr na dodávku tepla pro společnost TEPO a je zřejmé, že prakticky jediným hlavním uchazečem může být Teplárna Kladno? 

Ladislav Pavlík – redaktor Kladenský měsíc

K údajnému střetu zájmů.  Podmínkou města ve smlouvě o dodávkách tepla, je účast člena vedení v dozorčí radě teplárny. Tento „střet zájmů“ je pro Kladno výhodou, což dokazuje například fakt, že trvá více než dvacet let. Nejde tedy o střet zájmů, který by byl pro firmu škodlivý. Naopak. Abych vám to vysvětlil jako člověku, který evidentně má o problematice teplárenství nulové znalosti. Stejně jako by bylo pro každého podnikatele dobré, vidět dodavateli do karet i tady je pro Kladno výhodné mít člověka v dozorčí radě teplárny. 

Škoda, že jste si za peníze, které jste si jako poradce fakturoval nezjistil, něco o dané problematice, nemohl byste snad ani takto houpou otázku položit a ušetřil byste tím sobě, mně i čtenářům spoustu času.  Ale chápu, že to není váš styl. 

Důležité je dodat, že audit ukázal zejména na systematické rozkrádání, které probíhalo za vašeho působení městském podniku. Firmu v tu dobu vedl Miroslav Vacek. Celou věc šetří policie. Doufám, že to ve svém článku náležitě zdůrazníte. 

 —

3) Stejný audit poukazuje na střet zájmů Filipa Jíchy jako jednatele společnosti UCA, dodavatele TEPa, a současně ředitele společnosti? Jak je možné, že ředitel je současně jednatelem dodavatelské firmy? 

Ladislav Pavlík – redaktor Kladenský měsíc

STejná otázka platí v případě společnosti Proznak, kde je jednatelkou společnosti matka Filipa Jíchy. Jak jste s touto skutečností naložil během vašeho půlročního fungování na pozici jednatele? 

Jedná se o nepravdivou informaci. Firma TEPO nemá žádný smluvní vztah s firmou UCA nebo s firmou matky pana Jíchy ani do budoucna takový vztah nebude. Z auditu je zřejmé, že UCA dodala Tepu plastové díly v hodnotě 100 tis jednou, před pěti lety a tím vše skončilo. Stalo se tak v době, kdy současný ředitel nefiguroval v žádném z orgánů společnosti. Střet zájmů by nastal, pokud by došlo k souběhu v čase, což se nestalo. 

Z vašich otázek vidím, že máte velký zájem o střet zájmů. Doufám tedy, že se zeptáte i na střet zájmů kdy firma pod vedením pana Vacka prodávala kovy do firmy vlastněné otcem pana Vacka. V těchto případech šlo o střet zájmů, který se na rozdíl o výše uvedeného, potkával v čase.

 —

4) TEPO přišlo o certifikát kvality, což svědčí o tom, že není schopné zajistit kvalitu a standard vnitřních procesů včetně personálního obsazení klíčových míst. Stalo se tak pod vaším vedením společnosti, jak tedy tuto situaci napravíte? 

Ladislav Pavlík – redaktor Kladenský měsíc

Opět se jedná se o nepravdivou informaci. Tepo o žádný certifikát nepřišlo. Certifikát jsme záměrně neprodlužovali. ISO 9001 je určeno především pro výrobní podniky. Bývalým vedením společnosti byl tento certifikát zneužíván k záměrnému předražování nákupů.

Tady je nutné doplnit, že TEPO nemá povinnost mít uvedené ISO. Naopak energetický audit nebo ISO 50001, které energetický podnik má mít, TEPO nemělo a bývalý jednatel tak roky vystavoval firmu riziku mnohamilionových pokut. Na zavedení ISO 50001 upravující systém managementu hospodaření s energií intenzivně pracujeme. 

Celé to opět to ukazuje na to, že jediné, co tam pan Vacek řešil byly nákupy za třikrát vyšší ceny a podobná zvěrstva. Tepo zachránil fakt, že Volbě pro Kladno nestačily ani nakoupené hlasy od obyvatelů ubytoven na to, aby sestavila koalici a Milan Volf se tak poté co všechny pomluvil, urazil a nesplnil nic z toho co slíbil, odebral spolu s komunisty tam kam patří, na smetiště kladenské komunální politiky. 

Tak to je vše. Pane Pavlíku doufám že jste s odpověďmi spokojen. 

Příště se na mě neváhejte obrátit.