Skip to main content

Čistička. Opravdu mě nenapadá, jak napsat tenhle text, tak aby to někoho zaujalo. Přitom čistička je pro budoucnost Kladna mnohem důležitější než třeba saunový svět. Bude mít vliv na to, jak se tady bude stavět a jaká bude cena bytů.

Čistička je pro většinu lidí nezajímá stavba někde za městem. Problémem Kladna je, že naše čističky jsou na hranici kapacity. Respektive ve chvíli, kdy vodárny začnou vydávat negativní stanoviska, díky nedostatečné kapacitě nic tady nepostavíte (celý problém je složitější někde už stavět nejde ale nebudu zabíhat do detailu, protože to je problematika pro 0,001% obyvatel).

Pro město nemožnost připojení znamená jediné. Buď se navýší kapacita na čističkách, nebo se zastaví rozvoj. Konec rozvoje znamená zvyšování ceny stávajícího bydlení a v konečném důsledku by to vedlo k tomu, že by mladí hledali bydlení v okolí, z města utíkali a Kladno by postupně upadalo. To nechceme.

V uplynulých dvou letech jsme s Petrem Drnecem pracovali na projektu navýšení kapacity a také budoucího financování. Obojí prošlo na posledním zastupitelstvu. Pokud vše půjde dobře, stavba rekonstrukce čističky by měla začít zhruba za dva roky.

 

Aby vám nic neuniklo

Souhrn nejdůležitějších informací z Kladna každý měsíc do mailu.