Skip to main content

Vánoční sbírka pro zdravotníky

Rozhodli jsme se za kladenskou ODS složit na několik drobností které by mohli udělat radost zdravotníkům v kladenské nemocnic. Zatím máme:

 • 5 kávovarů Nespresso
 • 750 kapslí kávy
 • 5 kg vánočního pečiva které bude vyrábět místní škola
 • Sirupy do kávy

Pokud byste se chtěli vy nebo vaše firma zapojit. Kontaktujte mě na mailu.

Kostel v Hnidousích se stane památkou. Začínají práce na důležitém mostě do Poldovky. Rozdělané okružní křižovatky budou hotové a do konce týdne a zahajujeme sbírku pro zdravotníky. To je ve zkratce listopad na Kladně.

Aby vám nic neuniklo

Souhrn nejdůležitějších informací z Kladna každý měsíc do mailu.

  Přepis textu videa

  Kostel sv. Mikuláše v Hnidousích se brzy stane památkou.

  Kostel je unikátní tím, že byl postaven v moderním secesním slohu a takových kostelů je v rámci České republiky pouze kolem 20. I když nyní není v nejlepším technickém stavu, tak se zachoval ve své naprosto originální podobě, bez jakýchkoliv pozdějších úprav, včetně kompletního původního mobiliáře.

  Po opravě mostu do Švermova, která trvala deset měsíců se kraj pustil do opravy mostu nad Kralupskou ulicí.

  I když je tento most mnohem menší a hodně lidí ani neví, že ho tu máme, je z pohledu rozvoje města důležitý. Jde o část silnice, která by měla propojit areál Poldovky na Bustěhradskou silnici a potom dál na dálnici.

  To umožní

  • odklonit nákladní dopravu a část osobní z centra města a z Kročehlav
  • další rozvoj areálu Poldovky

  Doprava, respektive nevhodné napojení na dálnici je jeden z hlavních limitů rozvoje Poldovky. Bez napojení pro nákladní dopravu sem není možné přivést jakýkoliv větší provoz.

  Pokud má něco patřit mezi strategické cíle rozvoje Kladna pro volební období 2022–2026, tak je to tato silnice. Tedy napojení průmyslové zóny na D7. Pokud se k tomu přidá obchvat Kročehlav a napojení na D6 pomůže může výrazně zlepšit život obyvatel v centru města i na největším sídlišti ve středních Čechách.

  Vznik takto velké silnice se neobejde bez spolupráce s krajem a státem. A asi není tajemstvím, že největším handicapem současného Kladna je vedení města, které má nulový přesah. Žádná ze stran z vedení města nemá zástupce na kraji, v parlamentu ani ve vládě. Mohou flikovat díry ve vedlejších silnicích, mohou stavět menší lokální projekty, které jsou fajn ale na to, jak se bude v našem městě žít a na to, jak se bude v budoucnu Kladno rozvíjet, nemají tak velký vliv jako velké infrastrukturní projekty, jakými je napojení Poldovky, modernizace trati, cyklostezka do Prahy nebo obchvat Kročehlav.

  Pokud se tento handicap podaří v nadcházejících volbách odstranit, bude to pro rozvoj Kladna jednoznačné plus.

  Na konci týdne by se měla být průjezdná okružní křižovatka na Sítné i u stadionu.

  Podle všeho se nepodařilo dokončit lávku nad podjezdem ve Vodárenské. Zimák je na tom podobně. Tak snad příští rok.

  A nakonec. Pamatujete, jak jsme na začátku téhle anabáze tleskali zdravotníkům? Teď na tom nejsou o nic lépe. Buďme na ně milí. Zaslouží si to. Abychom nezůstali jen u proseb a uspořádali jsme rychlou sbírku. Pokud se chcete také zapojit napište na email.

  To je pro dnešek vše a mějte se fajn.