Skip to main content
ČlánkyVidea

Listopad 2020 – Obnovené tradice. Ubytovny. Pokrok v modernizaci trati a dokončení drobných projektů

By 2. 12. 202012 července, 2021No Comments

Divadlo objednalo reklamu na základě analýzy prodejů. Tedy tam kde to má význam. Díky tomu se prodá více vstupenek. Naše město si stejně jako většina sousedních obcí vánoční výzdobu pronajalo. Vánoční výzdoba bude rozmanitější. Tedy každý rok jiná a město dokonce výrazně ušetří.

Pardon to nejsou zprávy z Kladna.

Mámo uděláme si hezký Vánoce volej Provident. Asi v takovém stylu se začalo hospodařit na naší radnici.

17. září byl pan Jizba vydavatel Kamelotu a Kladenského měsíce zvolen do dozorčí rady divadla. Už 25. září divadlo uzavírá s panem novopečeným radou smlouvu o propagaci za bratru 96 tisíc. Že je nouzový stav a divadlo nemůže se hrát? Nevadí.

O novinářích se říkalo, že jsou hlídacími psi demokracie. Jenže není pes jako pes. Pro domestikovaného ratlíka v podobě stranického tisku Volby pro Kladno je důležité je vědět, kde je miska a páníček který ji naplní. O páníčkovi se bude psát jen hezky.

Báli jste se také, že peníze z našich daní dostane jen Kamelot? Buďte v klidu 120 českých míří i do novin Vaše Kladno.

A samozřejmě tradice, ty je třeba dodržovat hlavně o Vánocích. A tak tento rok byl obnoven tradiční nákup výzdoby od náměstka primátora. Víte já si úplně oddechnul. Konečně nějaký jistoty. Objednávka s přesnou specifikací výrobků, které jak na potvoru dodává náměstkova firma, visí na webu. Výběrové řízení … ale na to se tu už nehraje. 1,8 milionu.

Dva roky počet ubytoven na území města setrvale klesal.

Jenže teď začal úřadovat bojovník proti nepřizpůsobivým. Na začátku listopadu rada města pod rouškou nouzového stavu, hezky potichu zrušila stavební uzávěru na ubytovny v problematických lokalitách. Pokud by na to neupozornila opozice, nikdo by o tom ani nevěděl. Radnice nakonec na oficiálních kanálech města zveřejnila prokazatelně nepravdivé informace o průběhu hlasování a názor primátora, že opatření poškozovalo majitele ubytoven. Ti mají taky svoje práva.

No tak aspoň víme, kdo za koho kope.

 

 

Naštěstí máme i dobré zprávy.

Věčně kverulující zastupitelstvo Prahy 6 odsouhlasilo Správě železnic (SŽ) jednu z variant vedení tratě v problematickém úseku mezi Výstavištěm a Veleslavínem. Správa železnic odhaduje, že výstavba nové trati Dejvice – Veleslavín začne po roce 2025 a potrvá přibližně dva a půl roku. Kladenská etapa by měla být zahájena v roce 2022.

 

Na Kladně byly dokončeny dva drobné projekty na Sítné a jeden ve Vitry. Práce na parku u kruhového objezdu budou pokračovat v příštím roce.

 

 

Tady jsme operovali se dvěma variantami budoucího využití rohu kde dříve vedly koleje.

? varianta A naučná stezka

? varianta B psí loučka

Nakonec zvítězila naučná stezka s prvky historie. Další fragment vlečky by měl být umístěn na propojce z Panské louky do Sítenského údolí. Ta měla být hotová, ale není. Tak snad příští rok.

 

To je pro dnešek vše. Příjemné svátky a pokud se neuvidíme, tak přeji všem, aby rok 2021 byl o mnoho lepší než ten, který právě končí.