Skip to main content

Proč Kladeňáci pomohli Stebnu, jak pokračují opravy města a kde se bude stavět? To vše v dnešním videu.

Aby vám nic neuniklo

Souhrn nejdůležitějších informací z Kladna každý měsíc do mailu.

  Přepis textu videa

  Na začátku prázdnin proběhlo mimořádné zastupitelstvo, na kterém jsme se dohodli, že Kladno nepošle peníze na Moravu jako většina ostatních města, ale Kladeňáci pošlou milion na pomoc městu Stebno z Ústeckého kraje, které vítr poničil také, ale trošku se na něj zapomnělo.

  Vzhledem k tomu že se jednalo i o refinancování úvěru pro město navrhli jsme za ODS aby peníze které se díky tomu město bude mít navíc na investice šly hlavně do oprav chodníků a silnic. Díky tomu se po revitalizaci Štechovy, která proběhla v minulém roce, pokračuje s opravou navazující Průchovy ulice. Opět jde o opravy povrchů, které jsou tady v dezolátním stavu a vznikne i dalších 56 parkovacích míst. Pokud vše půjde podle harmonogramu, budou práce tady probíhat do podzimu.

  A jak pokračují opravy na Ostrovci, na Sítné a na zimáku?  Stav rekonstrukcí můžete zhodnotit sami.

  Na internetu se objevily vizualizace nové výstavby, která vyroste vedle ulice Arménská.  U té jsme plánovací smlouvu schvalovali už někdy v roce 2019. Na obrázcích vidíte, jak by bytový komplex měl vypadat. Většina parkovacích míst bude pod zemí a domy se připojí na městkou síť vytápění.  Bohužel vsakovat dešťovou vodu tady díky podložení není možné součástí výstavby budou alespoň retenční nádrže sloužící k zalévání zeleně.

  Pokud vás zajímá, co se na Kladně chystá a chcete být vždy v obraze, přihlaste se k odběru novinek.

  To je pro dnešek vše. Mějte se fajn a přeji hezký den.