Skip to main content

Běží rekonstrukce zimáku, nového zázemí pro Slovan, dokončuje se archiv knihovny a na Dlouhé míli vznikne záchytné parkoviště pro 2000 aut.

Teď už tomu musí věřit každý. Oficiálně byla první etapa rekonstrukce středy kladenského zimáku zahájena v roce 2013. Poté se několik let nic nedělo. Projekt jsme upravili v roce 2019, v minulém roce vysoutěžili s tím, že rekonstrukce začne ihned po konci sezóny. Sezóna skončila grandiózním návratem do extraligy.  Takže dvakrát hurá. Běží rekonstrukce a bude i extraliga.

Nedaleko odtud probíhá další oprava.

Lidi ze Slovanu si sami zaplatili návrh a projekt nového zázemí, vyřídili všechna povolení a město pomáhá s financováním stavby. Podporu jsme schválili na zastupitelstvu v únoru. Stará zelená papundeklová bouda, kterou tu mnozí pamatujete, zažila několik generací tenistů, ale své už měla odslouženo. Klub konečně bude mít šatny a prostory za které se Kladno nebude muset stydět.

 

Na místě, kde stála jedna ze skladovacích hal Poldovky stojí téměř dokončený depozitář Středočeské vědecké knihovny. Ten by měl pojmout více než 800 tisíc svazků které knihovna má na Kladně. Krom toho tu bude digitalizační linka, která bude do elektronické podoby převádět vzácné kroniky a další materiály které nyní není možné návštěvníkům půjčovat.

 

Další dílek do skládačky modernizace trati vznikne tady na Dlouhé míli. Aby Praha urychlila přípravu modernizace vykoupí pozemky, a ještě navýší parkovací kapacity pro přestup z plánovaných tisíc aut na dva tisíce. Dobrá zpráva pro spoustu Kladeňáků.

 

Stejně jako mnozí nevěřili v ten zimák tak mnozí nevěří, že moderní spojení vlakem do Prahy bude za jejich života. Já věřím že to dotáhneme do zdárného konce v několika příštích letech.

Opravy, přestavby a výstavba objektů kolem trati by měla začít na konci tohoto roku. Samotná modernizace trati potom na konci roku 2022.

Teď se nám možná smějou, ale nakonec budou Pražáci prstíčkem hrabat, aby mohli bydlet v tak úžasném městě jako je Kladno.

Věřím, že Kladno na to má.

 

Aby vám nic neuniklo

Souhrn nejdůležitějších informací z Kladna každý měsíc do mailu.