Skip to main content
Články

Kladno za časů koronaviru 23.3.2020

By 23. 3. 2020No Comments

Z vládních zásilek zdravotnického materiálu jsme viděli zatím jen krásné fotky. Takže hned od ráno závoz do krajského domova seniorů. Zítra nejpozději ve středu snad konečně dorazí naše objednávka roušek a dezinfekce která stále chybí.

Volají z ČVUT UCEEB, kam jsem psal klukům o víkendu. Mají v zásobě respirátory FFP2 a 3 a klidně nám je dají. Frajeři. (Když jim dáte lajk uvidíte, co kutěj v továrně na zázraky kterou tu máme v Poldovce?) Radši to ty respirátory hned vezu do nemocnice. Tam už na chodbě čekají štíty z 3D tiskáren Prusa Research 3D printers. Paráda.

Do toho řešíme s ČVUT jak vyrobit dezinfekci, když nemáme polovinu surovin, které jsou potřeba na její výrobu. A nezapomínáme ani na teplárnu. Tam to musí šlapat jak hodinky. Pokud vypadnul proud a nešel internet, myslím, že bychom ještě na ty patálie s COVID-19 vzpomínali se slzou v oku. ?

Ani městské projekty ale nespí. Dnes začali s kácením cesty, která propojí Sítenské údolí a Panskou louku, druhá firma pracuje na propojce z ulice Petra Bezruče do údolí.