Skip to main content
Články

Kladno za časů koronaviru 19.3.2020

Dopoledne rozvážka kafe a limonád od borců ze Zanzibar CZ pro naše hasiče a zdravotníky. Nejde o strategickou surovinou, ale snad přijdou vhod.


V nemocnici zjišťujeme, že mají nedostatek dekontaminačních prostředků, dezinfekce a samozřejmě chybí roušky. Probíráme, co je možné sehnat. Část šla zajistit dnes, zbytek zítra.


Ne vše jde tak hladce. Trh s některými výrobky v podstatě zkolaboval. Jiné jsou extrémně drahé. Naštěstí tady máme pořád firmy, které se nesnaží vydělávat na cizím neštěstí a drží pro nás zásoby za normální ceny. Díky za to!


Roušky stále nemáme. Jak jsem psal včera. Pro Kladno máme extra objednávky. Stav zásilky sleduju snad každou hodinu. První byla v Číně naboardovaná včera.

Ptáte se, jak je možné pomoct. I přestože magistrát funguje v krizovém režimu, vše potřebné dokážeme zajistit s lidmi co máme k dispozici. Nechci to zakřiknout, ale zatím vše šlape, jak má. Můžete pomoct s informovaností. K těm, kteří nemají internet se snažíme dostat informace pomocí televize, rozhlasu a místního tisku bohužel i to je málo. Roznos v tuto chvíli není spolehlivý. Pokud máte možnost tisknout, tady jsme dali dohromady info pro seniory které je možné vyvěsit třeba do vchodu na nástěnku. Jsou tam všechny linky jak státní, infolinka i městské na zajištění nákupu a psychologická poradna.


Spotify mi doporučilo song Neila Diamonda – America. Pro mě z toho asi bude soundtrack těhle dnů. Ze začátku to je děsivý, ale pak se to otočí… tak doufejme.

https://www.youtube.com/watch?v=PKQ26iSBG-E