Skip to main content
Články

Kladno za časů koronaviru 18.3.2020

By 18. 3. 2020No Comments

Pár týdnů zpátky jsme řešili elektroauta, ani ten nejrychlejší internet nebyl dost rychlý a teď… ženský vytáhly starý Singrovky a šijou roušky…

Kamarádka včera ušila tyhle stylový. Dokonce to má uvnitř kapsu a jde tam dávat další filtrační vrstva. Dnes jsem to doručil do domova pro seniory a do školek. Do toho se podařilo sehnat další dekontaminační mýdlo.

Zásoby, co jsme měli se tenčí. Zdravotnický materiál pro Kladno máme objednaný už od minulého týdne. Na tom, aby se to se k nám dostal, pracujeme dnem i nocí.

Roušky zatím Kladno šije svépomocí. Buďme rádi, že není válka. Lidi jsou tady šikovný, ale stíhačku z dílů nakoupených v Baumaxu nesestavíme.

Abych nezapoměl. Pro osamělé lidi má Kladno zřízenou linku pomoci 601 340 368 kam se mohou obrátit a probrat s konzultanty proškolenými na řešení krizových situací své obavy.

Pro seniory, kteří nemají nikoho, kdo by jim pomohl s nákupem jsme zřídili speciální službu na čísle: 601 139 139

Ani jedna ze služeb nemá neomezenou kapacitu, takže pokud můžete zavolejte babičce, dědovi. Vždyť vy víte…

A ještě jedna prosba nakonec. Dámy z tiskového oddělení tady řeší dotazy, komentáře, telefonáty, připravují informace do novin, infoletáky pro seniory atd…. Stejně jako spoustu dalších lidí pracují dnem i nocí abychom tohle zvládli. Pracovní doba už neexistuje. Prosím buďte na ně milí. Pro nikoho není tahle situace příjemná, hodně lidí je ve stresu ale to se nezlepší tím, že na sebe budeme zlí. Naopak. Díky.