Skip to main content
Články

Kladno je součástí projektu SPARCS

By 17. 10. 201912 července, 2021No Comments

Město Kladno, jako jediné z České republiky, získalo prestižní účast na mezinárodním projektu, který podporuje účastnická města ve společné vizi zvyšování životního standardu, šetrné energetické politice, zlepšení kvality ovzduší, elektromobilitě a digitalizaci. Pětiletý projekt SPARCS byl zahájen v říjnu 2019 a slučuje celkem 31 partnerských organizací.

Kladno se podařilo umístit do prestižního projektu SPARCS jehož cílem je zlepšení životního standardu obyvatel. 

Mezi konkrétní cíle projektu patří například tvorba energeticky úsporných čtvrtí, zlepšení kvality ovzduší a městské mobility. 

V tuto chvíli vedou projekt dvě města, Finské Espoo a Německé Lipsko. Kladno má jedinečnou příležitost vybrat od těchto měst to, co bylo možné využít pro jeho budoucí rozvoj a následně požádat o prostředky na implementaci daných opatření. 

Pokud bude náš plán budoucího rozvoje vyhodnocen jako nejlepší, máme možnost po pěti letech získat prostředky které by měly pomoct při jejím uvedení v život. I když je konkurence jiných měst zapojených do projektu velká, věřím, že se nám to díky úzké spolupráci s Michalem Kuzmičem, Tomášem Váchou a dalšími členy týmu z pobočky Centra energeticky udržitelných budov ČVUT podaří.

Váš komentář