Skip to main content

Ráno jde do světa info o tom, že architektonický návrh na Sítenský most bude dělat Josef Pleskot. V dohledné době nebude na Kladně potřeba na jednu akci větší investice než do přestavby Sítenského mostu. Proto jsem rád, že budoucí podobu mostu bude navrhovat špičkový architekt.

Zbytek dne řeším změny regulačních plánů. Hlavním cílem změny regulačního plánu v centru je umožnit přestavbu autobusového nádraží a stavbu kapacitního parkoviště u Rabasovky na místě panelového parkoviště které je v šíleném stavu. 

Odpoledne vyzvedávám od pana Svatoše ohromnou krabici müsli tyčinek, které na pomoc v současné krizi město dostává jako dárek Miners Kladno. V pondělí to rozdělíme mezi školky, hasiče a zdravotníky. Když už jsme u těch Miners. Stará budova je komplet pryč, na místě jsou vykopané základy na patky pro nové zázemí klubu. Snad to do prázdnin bude hotové. 

Pak už jen s Robinem procházíme se starými mapami okolí pivovaru a řešíme zatopenou štolu.  Už mám fotky od pana Loha který prováděl speleologický průzkum, ale ještě jsem se nedostal k tomu, abych vše sepsal. Slibuju bude to příští týden. 

Ve vyčištěném prostoru v bývalé vlečce vznikají broukoviště. Řešíme ještě co s rybníkem, který by potřeboval vyčistit, v ideálním případě trochu kultivovat, aby jedna z mála vodních ploch ve městě vypadala a fungovala lépe. Pokud by se podařilo opravit břehy a na severní straně přidat možnost sezení na břehu jako je to na jihu, určitě by to tomu místu pomohlo. 

Nakonec mi Robin říká, že jsme si od nich sice objednali pravidelnou dezinfekci všech dětských hřišť (a že jich máme ve městě 44) ale v rámci pomoci v těžké době, to udělali pro město bez nároku na honorář.  Někdo šije roušky, někdo šít neumí, tak čistí hřiště. Díky všem!

Váš komentář