Skip to main content

Hned ráno bylo jasné, že všechny objednávky nedokážeme uspokojit v požadovaném počtu. Rozdělujeme tedy zásoby tak, aby se dostalo hlavně na ordinace. Další zásilka by měla v příštím týdnu pokrýt celou poptávku. První zastávka Ivan Šulek který mi předává roušky, co ušili ve Studio Carraro s partou dobrovolníků. Přidávám k chirurgickým rouškám na rozvoz. Na dnešek je naplánováno 78 zastávek. Naštěstí provoz minimální, tak to jde rychle.

Aby to šlo ještě rychleji, propojil jsem Google tables s mapami. Instalace tabletu je trochu punk, ale funguje to. Stará Škodovka díky tomu připomíná Teslu. ? Písnička na dnešní den: Creedence Clearwater Revival: Up Around The Bend

V krabici zbývá pár posledních balíčků zdravotnického materiálu na rozvoz. Najednou přichází info od primátora, že majitel Teplárny Kladno pan Tykač nakoupil 5000 respirátorů které daruje Kladnu. Stačí to vyzvednout na vrátnici. Když jsem jako pomoc TEPA nedávno vezl dezinfekci do teplárny, ani jsem nečekal, že to borci ze Sev.en Energy takhle otočí. ? Ihned vyzvedáváme. Část jde rovnou do školek a zbytek je rozpočítána pro zdravotníky a uskladněna. Jde o respirátory FFP2, nic lepšího komerčně nejde sehnat. Na FFP3 je embargo.

Praktičtí lékaři, lékaři pro děti a dorost, stomatologové a lékárníci si respirátory mohou vyzvednout v pondělí 30. března mezi 12 a 15 hod v Základní škole Vašatova, boční vchod z ulice od Billy.

Na úřadě v průjezdu potkávám Ninu Vu a Van Hien Nguyena. Mají prodejnu na hlavní třídě a přivezli na magistrát mýdla, roušky a jednorázové rukavice. “Doba je špatná, rádi pomůžeme.” Oznámila mi paní Vu. Vše vyložili v průchodu radnice a zase odjeli do práce.