Skip to main content
Články

Kladenská opozice kritizuje rušení trafik v městské společnosti

By 25. 2. 202012 července, 2021No Comments

Volba pro Kladno kritizuje personální obsazeni ve společnosti TEPO. Vychází z mylného předpokladu, že se od jejich působení nic nezměnilo a myslí si, že teplé pelíšky, které tam vytvořili, jsou stále aktuální. To není pravda.

Takže fakta. Pokud jde o ředitele a jednatele nechal jsem srovnat mzdy z roku 2017 s plánem na rok 2020. Celkové náklady na tyto dvě funkce za Milana Volfa byly 1,8 milionu korun. Plus měl jednatel k dispozici firemní vůz v hodnotě 915 tis. Nyní jsou náklady na tyto dvě funkce méně než polovina oproti roku 2017. Ani jednatel ani ředitel nemá firemní vůz. Já jako jednatel dělám funkci za symbolickou odměnu.


Že Volba pro Kladno lže, není novinka. Strana exprimátora Volfa je postavená na třech pilířích. Lhaní, podpora ubytoven a heren.

Pokud jde o teplé pelíšky, které tolik kritizují. Tak jeden opravdu zajímavý ve firmě byl. Za působení Milana Volfa na radnici v TEPU „pracoval“ jako mediální poradce pan Ladislav Pavlík (kandidát Volby pro Kladno a zároveň ředitel tiskového odboru města). Městské firmě TEPO měl poskytovat mediální poradenství. Ač jsme se snažili, nedokázali jsme zjistit co ve firmě dělal, nikdo o něm nevěděl. Pán z Volby pro Kladno si takto za „poradenství“ vyfakturoval 840 tisíc. Teplý pelíšek byl zrušen bez náhrady.

Aby nezůstalo jen u kritiky. Když Volba pro Kladno spravovala TEPO, platil ve firmě právní výklad, který tvrdil, že firma jako sektorový zadavatel nemusí zveřejňovat smlouvy v registru. TEPO tedy dříve zveřejňovalo jen to, co se hodilo.

My na rozdíl od předchůdců nemáme, co schovávat. Proto jde po třech měsících od mého nástupu do funkce jednatele do Rady města Kladna na schválení nařízení, které zajistí, aby byly v registru zveřejňovány všechny smlouvy dle zákona.