Skip to main content
Články

Josef Pleskot, modernizace trati, oprava hřbitovní zdi a zapomenuté sochy…

By 29. 5. 202012 července, 2021No Comments

V pondělí na Kladně proběhl podpis smlouvy s Josefem Pleskotem. Ten do září navrhne architektonicko / technické řešení nové podoby Sítenského mostu. Věděli jste, že rodina Pleskotů na Kladně dokonce nějakou dobu žila?

Jsem opravdu rád, že se jméno Pleskot na Kladno vrací. Tentokrát dobrovolně.

Absorbéry míso protihlukových stěn

Spolu se Správou železnice se snažíme ladit každý detail projektu. Jedním z těch problematických byly protihlukové stěny podél trati, která vede v těsné blízkosti rodinných domů. Tady za mnou měly vyrůst více než čtyřmetrové stěny, z čehož měli místní oprávněné obavy.

 

U Strouhalovy ulice nahradí protihlukové stěny kolejové absorbéry

V tomto roce byla proto provedena hluková studie v celém úseku. Po jejím vyhodnocení víme, že můžeme ohromné protihlukové stěny kolem většiny trati nahradit kolejovými absorbéry. To je dobrá zpráva zejména pro lidi, kteří bydlí přímo vedle trati tady u Strouhalky kde bylo původně v plánu vystavět protihlukové stěny hned za zahrádkami místních obyvatel.

Hřbitovní zdi

Opravujeme zeď u kladenských hřbitovů. Byla to potřebná nicméně dlouhodobě odkládaná investice. Prostě za práce na hřbitově politický body nejsou.

 

Když jsem dal na facebook fotku ze svatého Jána z Dubí, psali jste mi, jak je to s opravou zdi tady. Ta je bohužel stále v nedohlednu. Celý hřbitov vlastní Římskokatolická farnost, se kterou město jedná roky. Ale stále bez výsledku.

 

Přitom ve finále víme, že nebude jiná možnost, než že celý areál převezme Kladno a opraví to na vlastní náklady. Nyní to opravit nejde. Tady ani jinde investovat do cizího majetku nemůžeme. Je to asi stejný princip jako pokud by vám soused vyšperkoval auto nějakými doplňky, protože se mu jeho současný není podle jeho gusta. Někomu by se to možná líbilo, někomu ne ale legálně to prostě není možné.

Participativní rozpočet Středočeského kraje

Do 15. června můžete hlasovat v participativním rozpočtu Středočeského kraje. Z Kladna jsou tam projekty pro cyklisty, nový ukazatel na hornický skanzen nebo návrat sochy Rodina na náměstí Jana Masaryka. Ta byla odstraněna při rekonstrukci v roce 2015 a už se nevrátila. Teď můžete hlasováním pomoct k tomu, aby se socha dostala zpátky. Já tedy myslím, že tam patří a budu se snažit ji tam dostat i kdyby to v tom hlasování na kraji nevyšlo. Je to jedna z nekontroverzních soch a sem na parkoviště magistrátu rozhodně nepatří.

Zapomenutá socha

Ale když už jsme u těch soch. Tahle socha je uložená v areálu Tepa na Sítné. Z původního místa tam byla přesunuta asi někdy v 90 letech. Lidem připomínala dobu minulou. Asi proto neměl nikdo doposud odvahu to zase vrátit do veřejného prostoru. Co bylo bylo. Mě je 37 v době kdy byla sametová revoluce, jsem chodil do první třídy asi proto mi tyhle sochy nevadí. Nebo spíš nemyslím, že bychom se za to měli stydět a staré sochy někam schovávat na parkoviště nebo za plot.

Klidně mi dejte vědět do komentářů na youtube nebo na facebooku super pro návrat téhle sochy a naštvaného smajlíka pro to, aby zůstala tam kde je… Díky mějte se hezky.