Skip to main content

To, co se nám podařilo vyjednat tady, bude prostě bomba. Konečně jsme odhlasovali prodej části kasáren Středočeským vodárnám. Jde o prodej s jasným záměrem. Tady na tomto místě vznikne unikátní vzdělávací centrum zaměřené na kyberbezpečnost a školení vodárenských specialistů z celé Evropy.

Díky tomu dojde k otevřené celého prostoru pro veřejnost a jeho kultivaci. Vedle perfektně zrekonstruovaného vodojemu, který jsme otevírali nedávno, tak vznikne další zajímavá stavba, přibydou pracovní místa.

Vody v našem městě není nikdy dost, a tak u ulice U vodojemu bude malá vodní plocha.  Okolí potom bude upraveno jako přírodní park, ve vnitrobloku vznikne zahrada pro lidi a ani tím nekončíme.

Celý prostor bude vlastně střechou ohromného podzemního parkoviště pro více než 100 aut, které bude mimo pracovní dobu otevřené pro všechny. Tedy ideální pro okolní sportoviště. Na hokej a tak.

Myslím, že tohle je krásná ukázka toho, jak jde město měnit, aniž by to stálo enormní náklady. Stačí tomu věnovat čas, energii a nepřistupovat ke všemu jako údržbář ale snažit se myslet mimo zaběhnutý rámec.

Nevím jak vy, ale já se nemůžu dočkat až se tohle promění v realitu.

Aby vám nic neuniklo

Souhrn nejdůležitějších informací z Kladna každý měsíc do mailu.