Skip to main content
Články

Dubí – Na Křížku

By 31. 5. 201912 července, 2021No Comments

Po všech větších investorech chceme, aby ukázali svůj záměr veřejně. Tady vidíte jeden z nich.  V Dubí Na Křížku vznikne moderní bydlení se školkou, kavárnou, dětským hřištěm a minimarketem.

Nechceme, aby ve městě vznikaly malometrážní byty po tiscích, tak jak bylo v plánu v letech minulých. Chceme, aby vznikalo kvalitní bydlení, občanská vybavenost. Aby budovy měly, pokud možno zelené střechy, aby bylo dobře hospodařeno s vodou a aby bylo zajištěno parkování pod budovami.

Jaké prostředí, takoví lidé v něm.

Další investoři chtějí na výstavbu v Dubí navázat, nicméně jednání jsou stále v rané fázi. Možná se smějete ale pamatujete, jak vypadal Podprůhon před 8 lety? Nebo Švermov? Ani jedna z těchto adres nebyla žádná hitparáda. Teď je každá z těchto lokalit o několik úrovní výš. Z Podprůhonu se stává VIP čtvrť.

Na Dubí se dlouhé roky kašlalo. Teď se to mění. Začínáme pracovat na nové podobě Vrapické ulice, chceme, aby vypadala tak jako tomu bylo před lety, aby byla plná stromů.  Bude opravena Libušina. Kanalizace napojí čtvrť Na vysokém.

Jaké prostředí, takoví lidé v něm. Z levné čtvrti se stane čtvrť dražší. Nebude to za měsíc nebo za rok, jde o proces, který bude trvat několik let. Město to nezvládne samo, musí spolupracovat jak s investory, tak s lidmi, kterým není jedno jak jejich čtvrť vypadá. Společně to zvládneme. Nejen v Dubí.

Váš komentář