Skip to main content
Články

Další krok modernizace trati na úseku Kladno – Praha

By 2. 3. 202112 července, 2021No Comments

Úsek Kladno – Praha (Ruzyně) má vydané územní rozhodnutí. V minulém roce získali územní rozhodnutí pro Kladenskou část. Od Ostrovce až do Ruzyně je stavba a umístěna. Od zahájení jsme opravdu nadosah.

Zahájení modernizace trati do Prahy tedy nepočítáme v řádu dekád, ale jednotek let. Pokud bude mít Kladno tah na bránu, je možné některé části rekonstrukce zahájit již v příštím roce.

Stavba ve městě způsobí značné dopravní komplikace sama o sobě, proto je potřeba, aby byla náležitě koordinována s projekty na území města. Zároveň jde o poslední možnost, kdy bude možné realizovat cyklostezku Kladno – Praha, a to tak aby bylo možné celou trasu projet bez sesednutí z kola.

Bohužel to vypadá, že zájem nové vedení nemá. Paní, která cyklostezku měla na starosti vyhodili, nikoho nepřibrali, projekty stojí. V tom lepším případě jde o promarněné měsíce a roky kdy se mohlo na projektech pracovat v tom horším se neudělá nic. Trať bude zpožděná a cyklostezka nebude.

Nekritizuji, že vedle soukromého saunového světa chce město stavět druhý saunový svět. Nekritizuji ani projekty které chtějí realizovat. OK, pokud mají kapacitu na to vše zvládnout ať to udělají, ale nemůže to být na úkor infrastruktury.