Skip to main content

Napsal mi pán ze sídliště Na Vyhaslém ohledně revitalizace, která má prý začít v pondělí. O opravě se lidé dozvěděli místní od geodetů. Radnice jim odmítla poskytnout plány i další informace. Osobně takový přístup nechápu. Ve Štechově jsme to věsili na vchody dopředu včetně harmonogramu. Přeci jen lidé zaplatili projekt, zaplatí i tu rekonstrukci a cílem má být, aby se tam dobře žilo. To je ale na jinou debatu. Stávající rekonstrukci nezastavíme ani neovlivníme co má smysl řešit, je budoucí rozvoj lokality.

Při revitalizaci Na Vyhaslém je důležité vzít v úvahu co se bude tam bude dít v dalších letech. Víme, že tam v blízké době dojde k výstavbě několika bytovek na odbagrované haldě. S investorem jsme řešili plán na celkovou opravu příjezdové komunikace a koncepci nové zástavby. Mělo dojít k navýšení parkovacích kapacit, vyřešit se měl příjezd do sídliště a horkovod který to tam celé hyzdí měl být zakopán nebo odstraněn.

Zároveň s tím měli soukromí majitelé převést pozemky bývalé haldy za horkovodem na město a na něm vzniknout přírodní park. První etapa výsadby zeleně byla připravena na podzim 2020. Ta už díky výměně na radnici neproběhla. Druhá etapa v návaznosti na programové období dotací, které začne v roce 2022. Díky dotaci by bylo možné získat prostředky na opravu a celého sídliště, a hlavně vyřešit problém který tam lidi trápí a kterým je parkování.

To je to, co by město mělo řešit. Za mě lepší nějaká rekonstrukce než žádná, šlo to řešit komplexně najednou s dotací, holt se to vyřeší na etapy.

 

Plánovaná výstvba
Horkovod přeložit pod zem / odstranit
Rekultivace na přírodní park a zpřístupnění
Navýšení parkovací kapacity
Vyřešit vjezd a okružní křižovatku

Aby vám nic neuniklo

Souhrn nejdůležitějších informací z Kladna každý měsíc do mailu.