Street art

V neděli ráno si chodím zaběhat. Po lese je to nuda, běhám po městě. Většinou jen tak bez cíle, dneska jsem cíl měl. Běžel jsem se mrknout na opěrnou zídku u autobusáku. Opěrná zídka autobusáku je teď legál. Místo, kde můžou lidi malovat bez toho, aby se museli někde plížit po nocích a riskovali, že dostanou pokutu.

Výsledek vidíte tady. Jak se z takové zídky stane legál a co bude dál?

Před několika týdny oslovil Centrál magistrát s tím, že by zaplatili americké malířce Emily Eldridge aby na Kladně něco namalovala. Město povolilo pomalovat zídku naproti Centrálu a opěrky mostu u obchoďáku. Akce odstartovala ohromnou vlnu diskuze. Někomu se to líbilo, někomu ne. Mnozí volali po tom, aby něco nakreslili místní a aby to bylo tak nějak kladenské.

Místním jsme tedy na legál dali opěrku u autobusáku a sloupy u Sítenského mostu.  Včera se do toho pustili. Na autobusáku jsou v kladenských barvách místní reálie. Vápenky, rudné zásobníky, těžební věž, logo Rytířů. Někomu se to bude líbit, někomu ne, to je holt život.

V září proběhne workshop na kterém si to bude moct vyzkoušet každý. My jsme začali připravovat projekt, který až spatří světlo světa, tak kolemjdoucím ukáže kousky z naší historie, na které se mnohdy tak nějak zapomnělo. Zatím to nechám pod pokličkou, ale až to bude, bude to pecka.

Proměna šedivých zdí, která z nevýrazných míst ve městě dělá místa, která si zapamatujete, začala jednou žádostí na pomalování zídky. Jak to skončí, těžko odhadnout…

Napsat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s